Kategorie
Newsletter

Získávejte nejnovější informace a akční nabídky z našeho eshopu.

Anketa

Líbí se Vám tento e-shop systém?

Celkem hlasů: 1172
Nejnovější produkty

Segedinský guláš 2 porce

Naše cena: 125.00 Kč

Nejčastější dotazy

Co je EXPRES MENU?


EXPRES MENU jsou hotová sterilovaná jídla. Naše jídla není potřeba vařit. Nemusí se ani přilévat voda – jídla nejsou nehydratovaná. Jídlo v sáčku můžete jednoduše ohřát a servírovat.


Kam si ho mohu vzít?


Hlavní výhodou dobrot je jejich univerzálnost. Protože jídla jsou balena do odolných bariérových sáčků, tak je můžete bez obav vyjmout z papírového obalu a vložit do batohu nebo kamkoliv, kde nebudou ostré předměty, které by propíchly sáček. Ať vás čeká výlet na kole či trekové dobrodružství, jedete autem na dovolenou nebo potřebujete jídlo na ryby, EXPRES MENU můžete mít neustále po ruce, aniž by vás omezovalo svoji velikostí nebo skladovacími podmínkami.


Má jídlo přílohu?


K definitivnímu rozhodnutí nabídnout jídlo bez přílohy výrobce dovedlo přesvědčení, že každý má rád jinou přílohu. Pokud by byla u jídla i příloha, vystavilo by se riziko, že někomu nebude jídlo chutnat, protože nemá rád například brambory a naopak. Jídlo bez přílohy je tedy kompromisem, ke kterému vedly praktické úvahy. Pokud by si někdo přál i přílohu může si jí k tomu objednat.


Jak dlouho EXPRES MENU vydrží?


Certifikovanou dobu spotřeby jsou 3 roky. Aktuální doba spotřeby je vždy znázorněna na papírovém obalu a zároveň vyražena na sáčku.


Jak je možné, že dobroty tak dlouho vydrží?


Nejsou v tom žádné „fígle“. Ke konzervaci výrobků používáme unikátní technologii sterilace, během které je hotové jídlo vystaveno krátkodobému působení vysokého tlaku a teploty, čímž vznikne uvnitř sáčku sterilní prostředí. Dokud se neporuší hermetičnost bariérového sáčku, tak není důvod, aby se jídlo zkazilo. Sterilací se totiž zničí všechny mikroorganismy, které by za normálních okolností do několika dnů zničili celé jídlo. Tuto technologii můžeme přirovnat k známému „zavařování do sklenic“, které bylo ještě před pár lety rozšířené.


Kde ho skladovat?


Nejprve je nutné uvést, že jídla nemusíte skladovat v ledničce ani v mrazáku! Jednoduše si odložte výrobky na místě, kde bude sucho a stabilní teplota, která nepřesáhne +30 °C. Zároveň je potřeba, aby na výrobky nesvítilo slunce. Pokud splníte všechny tyto podmínky, tak vám zaručujeme, že se vám jídlo před dobou spotřeby nezkazí. Celkovou trvanlivost můžete tudíž ovlivnit jeho správným skladováním. Papírový obal slouží pouze pro informativní účely, není proto potřeba skladovat jídla v tomto obalu. Dejte si ale pozor, aby se vám jídla bez papírového obalu nepomíchala, na sáčku není už vyražen název jídla. Doporučujeme si jídlo popsat například lihovým fixem.

Jídlo bylo vystaveno větší teplotě. Nezkazí se?


Jídlo, které je zabaleno v hermeticky uzavřeném sáčku, má velkou výhodu – pokud se vám zkazí, velmi brzo to zjistíte, protože se sáček viditelně nafoukne. Jestliže necháte jídlo celý den na místě, kde jsou vyšší teploty, než které jsme doporučili, tak se vám jídlo do večera nezkazí. Pouze se zkrátí doba spotřeby. Za této situace doporučujeme jídlo v dohledné době otevřít a sníst.


Odkud pochází suroviny?


Prakticky všechny suroviny, které k výrobě jídel potřebujeme, pochází od českých producentů, nejlépe regionálních. Několik let hledali spolehlivé dodavatele, kteří by splňovali přísná kritéria na vstupní surovinu. Jednou z nejodvážnějších firem byla Městská jatka Vrchlabí, která začala například vyrábět speciální bezlepkovou klobásu, kterou není možné jinde koupit. I další dodavatelé si zvykli, že jsou nároční při převzetí jejich produktů. Jenom díky neustálé pečlivosti a hlídání kvality surovin jsou schopni garantovat kvalitu jejich produktů.


Proč je jídlo bez lepku?


Proč ne?! Lepek je látka, kterou lidský organismus neumí rozložit. Nejčastěji konzumujeme lepek v potravinách, které obsahují lepkovou mouku. Narazit na něj můžete ale i v potravinách, kde bychom ho vůbec nečekali- kečupy, jogurty a jiné potraviny denní potřeby. Dostáváme se tak postupně do situace, že každý den musí naše tělo vynaložit spoustu energie na to, aby lepek dostalo z našeho těla. Jídlo bez lepku pro vás bude lépe stravitelné a udržíte si víc energie, kterou byste jinak museli vynaložit na zpracování lepku a jeho vyloučení z těla.


Jak vypadají naše jídla?


Velmi často se nás ptáte, proč není jídlo vidět přes obal. To není způsobeno tím, že by vám nechtěli jejich chuťovky ukázat, ale protože je nutné zamezit přístupu světla k potravině. Jedná se tedy o praktický důvod, aby se mohla nabídnout maximální doba spotřeby. Kdykoliv se můžete podívat na naše webové stránky, kde jsou zobrazeny obrázky všech jídel. Pozor, jídla mají na fotografii i přílohu. Jedná se pouze o příklad servírování. Nejjednodušší je otevřít pytlík a přesvědčit se osobně.